Budownictwo modułowe

Budownictwo modułowe
370

Views

Budownictwo modułoweBudownictwo modułowe, czyli prefabrykacja gotowych modeli przestrzennych to jedna z największych nowości na polskim rynku. Pozwala ona na wznoszenie obiektów w bardzo krótkim czasie, a dodatkowo sprzyja redukcji kosztów budowy.
Korzystając z budownictwa modułowego możemy zrealizować inwestycje mieszkaniowe, deweloperskie, komercyjne, a nawet zespoły garaży czy pawilonów handlowych. Poszczególne moduły w całości produkowane są w fabryce na konkretne zamówienie. Często są one już wyposażone w instalacje, wylewki, gładzie czy nawet gotowe łazienki i kuchnie, a na placu budowy odbywa się tylko ich złożenie w całość. Dzięki temu, że wykonanie modułów odbywa się w fabryce, ich produkcję można rozpocząć jeszcze przed załatwieniem wszystkich formalności związanych z rozpoczęciem budowy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej budowy do wykonania pozostają jeszcze przyłącza mediów, fundamenty lub płyta fundamentowa oraz wykończenia wnętrz i aranżacje poszczególnych pomieszczeń.
Jednym z nielicznych minusów tego typu budownictwa jest powtarzalność modułów i ograniczone sposoby aranżacji zewnętrznej wynikające właśnie ze specyficznego procesu produkcji.

Nasze pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Review Overview
User Rating:
0/5
(324 votes)
Tags: , , , , , , , , , ,
Written by admin